TEL: +48 12 630 17 30
MAIL: fronton@fronton.pl
Blog

Jak znaleźć lokale handlowe do wynajęcia w Krakowie?

Znalezienie właściwego lokalu pod działalność handlową nie jest łatwą sprawą. Lokali do wynajęcia jest w Krakowie bardzo wiele, jednak nie każdy z nich będzie się nadawał do określonego rodzaju działalności, nie każdy z nich będzie też zlokalizowany w miejscu, które ułatwi firmie rozwój. Jak więc znaleźć w Krakowie lokal handlowy na wynajem – taki, który w pełni zaspokoi potrzeby firmy? Oto kilka wskazówek.

Jak wybrać lokal handlowy na wynajem?

Lokal handlowy - wynajem w KrakowieDużo łatwiej będzie to zrobić, stosując się do poniższych wskazówek.

  1. Dobierz lokal do rodzaju działalności. Zarówno drogeria, jak i sklep budowlany to podmioty handlowe, jednak wymagania względem lokali, które mają być ich siedzibą, są zupełnie różne. Różnice leżą w metrażu lokalu i ilości pomieszczeń (w przypadku sklepu budowlanego konieczna jest obszerna przestrzeń magazynowa), położeniu lokalu w budynku (sklep budowlany nie może znajdować się np. na piętrze) oraz w wyposażeniu samego budynku. Warto więc już na pierwszym etapie poszukiwań zastanowić się, jak duży lokal będzie potrzebny i jakie inne cechy powinny go charakteryzować – w ten sposób obszar poszukiwań znacznie się zawęża.

  2. Zadbaj o lokalizację. Dostęp klientów do sklepu powinien być wygodny i łatwy, jednak warto też zwrócić uwagę na otoczenie sklepu i sąsiadujące z nim obiekty. Np. sklepy budowlane powinny być zlokalizowane w przemysłowej części Krakowa, aby ludzie robiący zakupy związane z remontami i budowami mogli wykonać je przy okazji innych powiązanych zakupów.

  3. Zrób dobry research. Samo wpisanie w wyszukiwarkę Google frazy "lokale handlowe wynajem Kraków" nie wystarczy, aby znaleźć propozycje, które rzeczywiście mogą Cię zainteresować. Oczywiście warto przeglądać strony z ogłoszeniami – chociażby po to, by wyrobić sobie ogólną opinię o rynku nieruchomości w Krakowie, o panujących cenach itd. Jednak warto wejść głębiej, zapoznać się z propozycjami poszczególnych biur nieruchomości i firm deweloperskich, przejrzeć fora internetowe i jak najlepiej zorientować się w temacie.

  4. Zaufaj specjalistom. Dobierając lokal handlowy pod swoją działalność warto skorzystać z porad specjalistów w dziedzinie nieruchomości, dzięki którym łatwiej będzie podjąć satysfakcjonującą decyzję.

Kraków -lokale handlowe do wynajęcia

Wynajem lokali handlowych oferuje w Krakowie między innymi firma FRONTON. Mamy w swojej ofercie różnorodne propozycje, spośród których mogą wybierać przedstawiciele wielu branż. Jeśli zgłosisz się do nas z zapytaniem o ofertę, przedstawimy Ci pozycje dobrane pod kątem Twojej działalności. Nie będziesz więc tracił czasu na odrzucanie ofert, które zupełnie nie trafiają w Twoje potrzeby.

Od wyboru lokalu handlowego może w dużej mierze zależeć przyszłość firmy. Dobry lokal może ułatwić klientom kontakt z firmą i skorzystanie z jej oferty handlowej. Dlatego decyzję w tym zakresie należy podjąć z rozwagą. Możemy w tym pomóc. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym biurem i życzymy trafnych decyzji!